..: Forum DDR :.. nowy, chrupiący... suchar.net
.: Główna :: Szukaj :: Użyszkodnicy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj :.
..:: FORUM 
 Kanonizacja Jana Pawła 2 i Jana 23 Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat : Odpowiedź do tematu :
Autor Wiadomość
@nt
Nolife roku 2020


Dołączył: 02 Maj 2004
Posty: 4269
Skąd: tam gdzie laski są chętne, a nachos płynie rzekami

Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora 33364906
PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 13:31 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :12.30

"Moją wdzięczność kieruję ku delegacjom oficjalnym z wielu krajów, które przybyły, aby złożyć hołd dwóm papieżom, którzy przyczynili się trwale dla sprawy rozwoju ludów i pokoju. Z wielką miłością pozdrawiam pielgrzymów z diecezji Bergamo i Krakowa! Umiłowani, uczcijcie pamięć dwóch świętych papieży, wiernie realizując ich nauczanie"

Papież Franciszek podziękował wszystkim uczestnikom i organizatorom mszy kanonizacyjnej: Delegacjom, biskupom, kapłanom i wiernym z całego świata.

12.15

Do papieża Franciszka podeszli, prezydent Włoch, Prezydent Polski Bronisław Komorowski wraz z małżonką i hiszpańska para królweska. Ojciec Święty oficjalne żegna niektórych przedstawicieli oficjalnych delegacji.

12.00

Według pierwszych informacji na placu Świętego Piotra i prowadzącej do niego via della Conciliazione zgromadziło się pół miliona wiernych- podaje portal "rmf24.pl".

Kolejne 300 tys. wiernych zgromadziło się przed telebimami na placach i ulicach w Rzymie


11.46

Wierni zgromadzeniu na placu Św. Piotra przyjmują komunię świętą.

11.40

Obecni na mszy świętej na Placu Św. Piotra przekazują sobie znak pokoju.

11.37

"Niech ci obaj nowi święci pasterze Ludu Bożego wstawiają się za Kościołem, aby w ciągu dwóch lat procesu synodalnego był on posłuszny Duchowi Świętemu w posłudze duszpasterskiej dla rodziny"- mówił w swojej niezwykle osobistej i poruszającej homilii papież Franciszek.

11.18

Rozpoczęła się modlitwa wiernych, którzy proszą o wstawiennictwo świętych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII w sprawach takich jak pokój na świecie czy poszanowanie praw człowieka.

11.14

Za nami homilia papieża Franciszka. Na koniec Ojciec Święty pogrążył się w modlitwie za rodziny, które powierzył opiece polskiego papieża, Jana Pawła II.

"Jan Paweł II i Jan XXII współpracowali, aby przywrócić Kościół do jego wiernym . To właśnie święci prowadzą Kościół naparzód is prawiają, że się rozwija"- mówił wcześniej papież Franciszek i ogłosił Jana Pawła II patronem rodzin.

"Niech nas obaj nauczą, byśmy nie gorszyli się ranami Chrystusa, abyśmy wnikali w tajemnicę Bożego Miłosierdzia, które zawsze żywi nadzieję, zawsze przebacza, bo zawsze miłuje" - mówił się Franciszek.

11.08

Jan Paweł II był papieżem rodziny. Sam mówił, że właśnie tak chciałby być wspominamy. Teraz znajdujemy się na drodze, którą prowadzi nas z nieba.- mówi papież Franciszek.

- Lubię wspominac Jana XXIII jako papieża, który zawierzył dychowi świętemu. Chcemy powierzyć Janowi Pawłowi II wszystkie rodziny tego świata- dodał Ojciec Święty.


10.57

"Radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku przez różnorodne doświadczenia. Przez to wartość waszej wiary okaże się o wiele cenniejsza od zniszczalnego złota"- jeszcze przed chwilą na pl. św. Piotra rozbrzmiewały czytane w języku polskim fragmenty listu św. Piotra

10.47

Rozpoczyna się czytanie fragmentów Ewangelii Św. Jana.

10.43

Odbyło się czytanie listu św. Piotra w języku polskim. Trwa msza kanonizacyjna.

10.40

Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych Kardynał Angelo Amato podziękował papieżowi Franciszkowi za wpisanie Jana XXIII i Jana Pawła II w poczet świętych.


10.34

Na placu panuje niezwykle podniosła atmosfera. "Glora, Gloria"- śpiewa ponad ćwierć miliona ludzi zebranych pod Bazyliką Świętego Piotra. Przy wejściu rozwinięto ogromne płachty z podobiznami świętych papieży.

10.25

Papież Franciszek zlecił sporządzenie konstytucji potwierdzającej kanonizację Jana Pawła II , tzw. "listu apostoloskiego".

10.21

Na ołtarz wniesiono relikwie Jana Pawła II i Jana XXIII. Relikwie polskiego papieża wniosła Floribeth Mora Diaz z Kostaryki, cudownie uzdrowiona przez polskiego papieża. W relikwiarzu Jana Pawła II znajduje się kropla jego krwi.

10.18

JAN PAWEŁ II OFICJALNIE ZOSTAŁ ŚWIĘTYM! Franciszek wygłosił formułę kanonizacji. "Orzekamy i stwierdzamy, że Jan Paweł II i Jan XXIII są świętymi".

10.15

Do papieża Franciszka podeszli postulatorzy kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, którzy proszą go o włączenie byłych papieży w poczet świętych- czytamy na portalu "Gazeta.pl"

10.12

Wzywamy ducha świętego aby nie pozwolił kościołowi na błąd w tak ważnej sprawie. "Przyjdź duchu stwórcy, napełnij nasze serca łaską"- na placu św. Piotra rozległ się huczny śpiew wiernych

10.09

Msza kanonizacyjną Jana Pawła II i Jana XXIII na placu Świętego Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka rozpoczęła się Litanią do Wszystkich Świętych.


10.07

Ołtarz ustawiono przed wejściem do Bazyliki św. Piotra. Za nim znajduje się niezwykle skromny tron papieski który przykryto białym płutnem. Przed ołtarzem zebrali się już kapłani.

10.05

Ruszyły uroczystości kanonizacyjne w Watykanie.

10.03

Przed główną liturgią kanonizacyjną czytane są fragmenty homilii Jana Pawła II, m.in. jego słowa wypowiedziane podczas kanonizacji siostry Faustyny Kowalskie- podaje portal "rmf24.pl"

10.00

Początek mszy kanonizacyjnej już za kilka minut! Wierni zebrali się w całej Polsce, aby uczcić pamięć o Janie Pawle II. We Wrocławiu na Rynku Głównym znajduje się ponad 2 tysiące osób. Do Wadowic również przybyło kilka tysięcy pielgrzymów. W Krakowie znajduje się co najmniej 10 tysięcy wiernych! W Warszawie główne uroczystości związane z kanonizacją odbędą się na Placu Piłsudskiego i w Świątyni Opatrzności Bożej, w Szczecinie natomiast - na Jasnych Błoniach.W każdym z tych miejsc znajdują się dziesiątki tysięcy wiernych.

9.55

Na plac Świętego Piotra przybył emerytowany papież Benedykt XVI. Papież ubrany jest w białą sutannę. Na jego widok na placu rozległy się huczne brawa.Mszy kanonizacyjnej Jana Pawła II i Jana XXIII przewodniczyć będzie papież Franciszek. Liturgię koncelebrować będzie emerytowany papież Benedykt XVI, nie zobaczymy go jednak przy ołtarzu. Pojawi się przy nim za to kardynał Angelo Amato, który poprosi papieża Franciszka o kanonizację błogosławionych Jana Pawła II i Jana XXIII- podaje portal "gazeta.pl"


9.45

Na mszy kanonizacyjnej pojawi się aż 93 delegacji. Wśród nich będzie się znajdować 24 prezydentów. W uroczystościach weźmie udział 130 kardynałów, tysiąc biskupów i blisko 6 tysięcy księży. Według oficjalnych szacunków w Rzymie znajduje się ponad milion pielgrzymów z całego świata!

9.30

Na placu św. Piotra można dostrzec pielgrzymów całego świata odzianych w tradycyjne stroje narodowe. Może się wydawać, że zdecydowaną większość stanowią Polacy, jednak zarówno na samym placu jak i przed nim, znajdują się również tysiące wiernych z Hiszpanii, Meksyku, Brazylii czy Niemiec.


Kanonizacja Jana Pawła II Agencja foto: EAST NEWS
9.25

Na Plac św. Piotra przybyli już prezydent Bronisław Komorowski i jego żona Anna Komorowska. Para prezydencka zajęła honorowe miejsca w pobliżu głównego ołtarza znajdującego się przed bazyliką Św. Piotra- podaje portal „gazeta.pl”.

Na placu obecni są również premier Donald Tusk wraz z małżonką oraz m.in. byli prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski razem z żonami, marszałkowie Sejmu i Senatu Ewa Kopacz i Bogdan Borusewicz, a także Karolina Kaczorowska - wdowa po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim.

9.15

Już za niewiele ponad pół godziny rozpocznie się msza kanonizacyjna, na które za świętych uznanie zostanie dwóch papieży: Jan Paweł II i Jan XXIII. Wszyscy goście specjalni i delegacje dyplomatyczne znajdują się już przed bazyliką na Placu Świętego Piotra. W całym Rzymie, można dostrzec ogromną mobilizację służb- podaje portal „rmf24.pl”. Większość ulic zostało zamkniętych lub wyłączonych z ruchu tak aby mogli się nimi poruszać pielgrzymi. Dzisiejszą mszę kanonizacyjną odprawi Franciszek wraz z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI.

Zobacz: Kanonizacja Jana Pawła II: wiatr zamykający kartki Pisma Świętego podczas pogrzebu... Już wtedy wierni byli przekonani o Jego świętości

8.50

Jan Paweł II to papież, który zostanie kanonizowany w rekordowym czasie. Już w czasie pogrzebu Jana Pawła II wiatr szarpał kardynalskimi ornatami i przewracał karty położonej na trumnie Biblii, a na końcu ceremonii ją zamknął, wielu wierzyło, że dochodzi do zjawisk nadprzyrodzonych. Dla wiernych było to tchnienie Ducha Świętego, dowodzące świętości. Tłumy zaczęły wołać: "Santo subito!". Dziś o godzinie 10.00 rozpocznie się msza kanonizacyjna. Polski papież, Karol Wojtyła, Jan Paweł II zostanie włączony do poczetu świętych.

8.30

Do Watykanu zjechały tysiące pielgrzymów z całego świata. Według szacunków Pl. Św. Piotra pomieści 250 tys. ludzi! Ci którym nie uda się dostać na plac przed Bazyliką Św. Piotra będą mogli śledzić uroczystości na specjalnych ogromych telebimach rozstawionych na pobliskim Piazza Navona.8.20

Plac Świętego Piotra i wiodąca do niego via della Conciliazione ze względów bezpieczeństwa były zamknięte przez całą noc. Takie kroki podjęto ze względów bezpieczeństwa, bowiem setki wiernych zaczęły się gromadzić na ulicach Rzymu już wczoraj wieczorem. Wielu pielgrzymów spędziło noc w pobliżu wejścia do Watykanu. Pl. Św. Piotra został otwarty dla wiernych o godzinie 5.30 rano.

7.45

Do Rzymu pojechała oficjalna polska delegacja, której przewodniczy prezydent Bronisław Komorowski.

W składzie delegacji znaleźli się również prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski oraz marszałkowie Sejmu i Senatu Ewa Kopacz i Bogdan Borusewicz. Do Watykanu udał się również premier Donald Tusk.

Do stolicy apostolskiej udało się również wielu parlamentarzystów m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Rzymie będą polscy biskupi, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz.

Zobacz też: Kanonizacja Jana Pawła II: Odkryj tajemnice Watykanu! Pielgrzymka do grobu Papieża


7.40

Ci, którzy nie mogą uczestniczyć w dzisiejszej uroczystej mszy św. na żywo będą mogli śledzić ją na antenie Telewizji Polskiej. Specjalne programy z tej okazji przygotowało również wiele innych stacji telewizyjnych. Gdzie i kiedy oglądać relację z mszy kanonizacyjnej Jana Pawła II?

Transmisja mszy kanonizacyjnej z Watykanu rozpocznie się na antenie TVP 27 kwietnia o godzinie 10.00. Uroczystą mszę będzie można oglądać na trzech kanałach: TVP1, TVP INFO i TVP Polonia.

Telewizja Polska na okoliczność kanonizacji polskiego papieża przygotowała specjalne programy. Na antenie TVP INFO w przeddzień uroczystości oraz w dniu kanonizacji zobaczymy specjalne wydania programu „Poranek”, 26 kwietnia od 5.55, a 27 kwietnia od 4.00 rano. 27 kwietnia specjalne będzie też wydanie „Wiadomości” na TVP 1 i „Panoramy” na TVP2 o 18.00 - oba programy nadawane będą z Rzymu.

Kanonizacja w internecie: gdzie transmisja online w Internecie, na żywo?

Wielką uroczystość dwóch papieży mogą też śledzić na żywo ci, którzy nie mają telewizorów. Transmisja z kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII będzie dostępna online dzięki specjalnemu serwisowi TVP kanonizacjajp2.tvp.pl. Na tej stronie będzie można oglądać online na żywo mszę kanonizacyjną, a także rozmowy z gośćmi ze specjalnego studia.


7.20

Msza kanonizacyjna Jana Pawła II rozpocznie się o godzinie 10.00. Uroczystościom w Watykanie na Placu Świętego Piotra będą przewodniczyć papież Franciszek i papież senior Benedykt XVI. Msza będzie transmitowana w wielu miejscach w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Wadowicach.

Wadowice, Plac Jana Pawła II

- 9.00 - Msza św.

- 10. 00 - transmisja telewizyjna Mszy św. kanonizacyjnej z Placu Św. Piotra w Rzymie

- 12.00 - koncert połączonych orkiestr dętych OSP z Choczni i z Kleczy wraz z solistami i chórem pod dyrekcją płk dr Stanisława Strączka

- 14.00 - koncert orkiestry kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Jana Pawła II w Wadowicach

- 19.00 - koncert: Raz Dwa Trzy Symfonicznie

- 9.00 - 15.00 - pokaz filatelistyczny z okazji kanonizacji Papieża Jana Pawła II


Kanonizacja Jana Pawła II, Poznań

27 kwietnia zaplanowano dwie uroczystości dziękczynne za polskiego papieża: o godz. 15 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na os. Jana III Sobieskiego 116 (z udziałem ks. bp. Grzegorza Balcerka) oraz o godz. 21 pod Krzyżem Papieskim w obecności relikwii św. Jana Pawła II i bł. Matki Urszuli Ledóchowskiej na Łęgach Łęgach Dębińskich.

Uroczystości kanonizacyjne we Wrocławiu


27 kwietnia, niedziela

Wydarzenia na wrocławskim Rynku:

- 9.45-13.00 - transmisja mszy św. kanonizacyjnej z Rzymu

- 13.00-16.00 - próby Koncertu

- 16.00-17.00 - koncert Vratislavia Sacra

- 18.00 - koncert „Santo Subito” w wykonaniu 300-osobowego chóru Piotra Rubika

- 21.00 - specjalny pokaz fontanny multimedialnej na Pergoli przy Hali Stulecia

Filharmonia Wrocławska zaprasza na SPECJALNY KONCERT zorganizowany dla uczczenia kanonizacji papieża Polaka, - 18.00 w kościele św. Stanisława, Doroty i Wacława

Kanonizacja Jana Pawła II, Kraków

Święto Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (ul. Siostry Faustyny 3):

- godz. 0:00 - Uroczysta msza św. w Bazylice

- godz. 2:15 – Różaniec z tekstami bł. Jana Pawła II i Jana XXIII

- godz. 4:15 – Modlitwa o przyjęcie darów Miłosierdzia

- godz. 6:00 - Msza św. w Bazylice

- godz. 8:00 - Msza św. w Bazylice

- godz. 10:00 - Kanonizacja bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII przez Ojca Świętego Franciszka - transmisja z Placu Świętego Piotra na telebimach. Po homilii Ojca Świętego i obrzędzie kanonizacji uroczysta Msza Święta przy ołtarzu polowym

- godz. 12:30 - Msza św. w Bazylice

- godz. 15:00 - Uroczysta Godzina Miłosierdzia w Bazylice

- godz. 16:30 - Msza św. przy ołtarzu polowym

- godz. 18:00 – Msza św. w Bazylice

- godz. 19:00 - Msza św. w Kaplicy Klasztornej

Kanonizacja Jana Pawła II, Warszawa

- godz. 10.00, Plac Piłsudskiego, Świątynia Opatrzności Bożej

Transmisja Mszy św. kanonizacyjnej z Rzymu. Na telebimach rozmieszczonych na Pl. Piłsudskiego i przed Świątynią Opatrzności Bożej na Wilanowie będzie można obejrzeć transmisję Mszy św. z Placu Św. Piotra w Rzymie.

Po zakończeniu transmisji, w pobliskich kościołach oraz przed Świątynią Opatrzności Bożej odprawione zostaną Msze św. dziękczynne.

- godz. 12.30, Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej

Mini Festiwal filmów poświęconych postaci Jana Pawła II na telebimach. Prezentacja postępów prac w przestrzeni Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Otwarcie Miasteczka dla Dzieci i gry rodzinnej "Wszyscy jedziemy do Rzymu"

- godz. 13.30, Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej

Msza św. w Panteonie Wielkich Polaków pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej - bp Józefa Górzyńskiego

- godz. 15.00, Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej

Otwarcie Panteonu Wielkich Polaków

- godz. 15.00, przy figurze Jezusa Miłosiernego u zbiegu ulic Deotymy i Górczewskiej

_________________
Omnia Romae venalia sunt.
szenko2325
.


Dołączył: 09 Sty 2004
Posty: 22692
Skąd: Sentinel

Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 13:47 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

2 a potem 23? TL;DR?

_________________
Za każdą linią drzew morze.
Czubki drzew na tle ciemnego nieba.
Gdy kto sieje nasiona goryczy, nie może zebrać plonu słodyczy.
szenko2325
.


Dołączył: 09 Sty 2004
Posty: 22692
Skąd: Sentinel

Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 15:15 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

W Szczecinie na Jasnych Błoniach na telebimbamie. Gorąco jak w piekle, ale żaden papież czapki nie zdjął.

_________________
Za każdą linią drzew morze.
Czubki drzew na tle ciemnego nieba.
Gdy kto sieje nasiona goryczy, nie może zebrać plonu słodyczy.
@nt
Nolife roku 2020


Dołączył: 02 Maj 2004
Posty: 4269
Skąd: tam gdzie laski są chętne, a nachos płynie rzekami

Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora 33364906
PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 16:42 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

powstaje pytanie czemu na filmach bardzo często jest bar micwa, a jeszcze nigdy nie widziałem bierzmowania? pomimo zbieżności ważności tych wydarzeń.

_________________
Omnia Romae venalia sunt.
ksz
Fan DDR


Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 138
Skąd: ze strychu

Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 17:34 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

a ilu znasz przyznających się otwarcie do chrześcijaństwa filmowców
starotestamentowych jest całkiem sporo, jaki w ogóle żydów w (h)ameryce
SOLARMEN
szenko 2.0


Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 492
Skąd: Stolica

Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 19:32 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Pizza JP2

Image

Tesco JP2

Image_________________
Słucham muzyki alternatywnej i jazzu, ale cenię również Nergala, Madonnę i Lady Ga Gę.
Wawa
Tyle przegrać
Tyle przegrać


Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 6558

Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 6:47 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Jan Protoss II?

_________________
WYJEBANE SAMO SIĘ NIE ZROBI
Wawa
Tyle przegrać
Tyle przegrać


Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 6558

Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 9:53 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Image

_________________
WYJEBANE SAMO SIĘ NIE ZROBI
ReaL_OTi
NDSL fan


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 3866

Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 15:30 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

szenko2325 napisał:
TL;DR
To niesamowity że to Ty to napisałeś. Very Happy

_________________
Umaruo...
Wawa
Tyle przegrać
Tyle przegrać


Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 6558

Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 16:53 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Very Happy

_________________
WYJEBANE SAMO SIĘ NIE ZROBI
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy temat : Odpowiedź do tematu : Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachdesign: Mijah; kod, opieka & kontakt: czeslaw; copyright © 2001 - 2010 DDR Team; powered by phpBB © phpBB Group